تاریخ و فرهنگ ایران زمین

خرافات

سخنان رائفی پور درباره نوروز، قطعا توهین بود

سخنان رائفی پور درباره نوروز، قطعا توهین بود

علی اکبر رائفی پور چندی پیش درباره نوروز سخنان توهین آمیز دیگری به زبان آورد. رائفی پور در سخنانی بی شرمانه نوروز جشن ملی ایرانیان را مسخره کرد و با واژه‌های توهین آمیز گفته بود: "حالا چی شده؟!، زمستون شده بهار، به درک!!!... همه منتظرن یه توپی میخواد در بشه"!!

نوروز، نماد مبارزه با خرافات

نوروز، نماد مبارزه با خرافات

جشن نوروز علاوه بر آنکه آغاز بهار است و انسان از زیبایی طبیعت لذت می برد، جشنی علمی است که می تواند نماد مبارزه خرد با خرافات و نادانی باشد. تصور نکنیم که این گاهشماری به سادگی به دست آمده است. به راستی تعیین گاهشماری با توجه به فصل‌های سال یکی از دستاوردهای بزرگ بشر بوده است که طی هزاران سال به دست آمده است!!

آیا هوشتانه جادوگر و رمال بود؟

آیا هوشتانه جادوگر و رمال بود؟

به راستی در سده ۲۱ ما باید نوشته‌هایی درباره جاودگری را باور کنیم؟! ایران‌ستیزان به منابعی استناد می‌کنند که نویسنده‌های آنها به جادوگری و رمالی اعتقاد داشته‌اند. از طرفی این نویسنده‌ها گویا آشنایی چندانی با تاریخ و جغرافیای ایران نداشته‌اند به طوری که یکی از آنها نوشته است پاسارگاد و آرامگاه کوروش بزرگ در شرق پارسه (تخت جمشید) قرار داشته است!!! در صورتی که می دانیم پاسارگاد در شمال غربی پارسه قرار دارد. تنقاضات در نوشته بیگانگان فراوان است.

خِرَدگان در تلگرام و اینستاگرام

کانال تلگرام خردگانبرگه اینستاگرام خردگان

خط میخی

خط میخی پارسی باستان - سامانه بومیش

درباره بزرگان

درباره زرتشتدرباره کوروش بزرگ
درباره فردوسیدرباره دکتر مصدق
به کار گیری یا روگرفت از نوشته‌های این پایگاه تنها پس از پذیرش قوانین پایگاه امکان پذیر است: قوانین پایگاه خِرَدگان
توسعه نرم افزاری: مجید خالقیان
خرافات