خانه » قوانین پایگاه خِرَدگان

قوانین پایگاه خِرَدگان

– در این پایگاه سعی می‌شود که مطالب و نوشته‌های دارای منابع معتبر و به صورت کاملا مستند قرار داده شود. از انتشار مطالب بدون سند و مدرک و ساختگی به طور قطع خودداری می‌شود.

– اکثر نوشتارها، حاصل پژوهش نویسندگان پایگاه خِرَدگان است و اگر مطالبی هم اینچنین نباشد قطعا با ذکر نام صاحب اثر در پایگاه قرار می‌گیرد.

– مطالب ارسالی کاربران در صورتی که مغایر با قوانین و پیمان نامه پایگاه خردگان نباشند، انتشار خواهند یافت.

– محتوای مطالب ارسالی کاربران لزوماً مورد تأیید خردگان نیست و پایگاه خردگان هیچ مسئولیتی برای توضیح یا پاسخگویی درباره محتوای مطالب و نوشته‌های ارسالی کاربران ندارد.

– بدون شک مطالب ارسالی کاربران راه را برای ایجاد فضای نقد، گفتگو و آشنایی با آراء و عقاید گوناگون باز می‌کند و با همین هدف، چنین امکانی در پایگاه ایجاد شده است.

.

یک پیمان میان ما و کاربران ما

استفاده از اين پایگاه و همچنین برگه‌ها و کانال‌های رسمی خردگان، دارای شرايط زير بوده و لازم است کاربران محترم قبل از استفاده از پایگاه به اين موارد توجه نمايند:

– استفاده از محتويات پایگاه (به شكل اوليه و بدون تغيير در ساختار محتوایی و ظاهری) با ذکر منبع و اهداف غيرانتفاعی و صرفاً جهت اطلاع رسانی بلامانع است.

– کلیه دیدگاه‌هایی که در بخش دیدگاه‌ها نوشته می‌شود باید متناسب و هم راستا با موضوع باشد. طبیعی است دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب نامربوط، تهمت، توهین، ناسزا و همچنین موضوعات دین ستیزانه، قوم ستیزانه، نژاد گرایانه و مواردی از این دست باشند تأیید نمی‌شوند.

– چنانچه قصد پاسخ به یک دیدگاه را دارید صرفا در پاسخ به آن دیدگاه، نظر خود را بگذارید. دیدگاه جدید در بالای دیگر دیدگاه‌ها که در واکنش به دیدگاه‌های دیگر کاربران هستند تایید نخواهند شد.

– دیدگاه‌های حاوی ادعاهای تاریخی که سند و مدرک ندارند، مصداق نشر اکاذیب می‌باشند و تایید نمی‌شوند.

– دیدگاه‌ها نباید بیشتر از ۲۵۰ کلمه باشند.

– پرسش‌های خود را از راه رایانامه (ایمیل) به نویسنده‌ها در میان بگذارید نه در بخش دیدگاه‌های نوشتارها. پایگاه خردگان هیچ مسئولیتی درباره پاسخ نویسنده‌ها ندارد و نویسنده‌ها این اختیار را دارند که به صورت رایگان پاسخگو باشند یا حق مشاوره دریافت کنند. پایگاه خردگان هیچ نقشی در این موضوع ندارد. جهت پرسش و پاسخ با نویسنده‌ها هماهنگ کنید.

– چنانچه درخواستی از پایگاه خردگان دارید یا علاقه دارید نوشتاری در هر زمینه‌ای توسط پایگاه آماده شود آن را از راه رایانامه با نویسنده‌های پایگاه در میان بگذارید.

– گذاشتن پیوند سایر تارنماها در بخش دیدگاه‌ها به عنوان تبلیغات محسوب می‌شوند و اگر قصد گذاشتن پیوند دیگر تارنماها را در بخش دیدگاه‌ها دارید، پیش از آن جهت آشنایی با تعرفه‌ها هماهنگی کنید. طبیعی است دیدگاه‌هایی که دارای پیوند به سایر تارنماها باشند و هماهنگی صورت نگرفته باشد، تایید نمی‌شوند.

– هر گونه انتشار نوشتارهای پایگاه در کتاب‌ها و مجلات (به شكل اوليه و بدون تغيير در ساختار محتوائی و ظاهری) بدون کسب اجازه كتبی از سرپرست پایگاه، ممنوع است.

– در صورتی که مطلبی از اين پایگاه توسط اشخاص حقوقی و حقيقی از منبع ثالثی اخذ شده باشد، ذکر منبع اوليه ضروری است.

– در صورت انتشار هر گونه محتويات اين پایگاه در مطبوعات و يا ساير تارنماها، تارنگارها، صفحات و کانال‌های شبکه‌های مجازی و… ذکر مواردی مانند نام پدیدآور (نویسنده، گردآورنده و…)، تاریخ واپسین به روز رسانی، عنوان کامل نوشته نام پایگاه خِرَدگان و همچنین پیوند نوشتار ضروری است. اگر مطلب در طی چندين بخش منتشر می‌گردد، ذکر منبع بطور کامل در هر يک از بخش‌ها، الزامی است.

– کليه پيوندها به ساير تارنماها و صفحات و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، صرفاً جهت اطلاع بوده و پایگاه خِرَدگان مسئوليتی در رابطه با محتويات آنها نخواهد داشت.

– پایگاه خِرَدگان تاكنون مجوز نشر محتويات سايت را به هيچ شخص حقوقی و يا حقيقی واگذار نكرده است. در صورت صدور مجوز لازم،‌ مراتب از طريق پایگاه به اطلاع عموم خواهد رسيد..

کاربران محترم، با پذيرش کليه شرايط فوق امکان استفاده از پایگاه و تمامی برگه‌ها و کانال‌های رسمی خردگان در شبکه‌های اجتماعی را خواهند داشت

رفتن به بالا