تبار قشقاییها / بودا شاهزاده هخامنشی / قاره آمریکا و ایرانیان باستان

0 امتیاز
76 بازدید
سوال شده مهر 22, 1395 در ایران باستان توسط بی نام
درود بر همتون,مانا و سربلند باشید,من چندتا پرسش دارم:۱_قشقاییها که با زبان ترکی وارد ایران شدند,ایا ترک تبارن,آخه جایی خوندم که اونها از هیتی ها هستن و زبان ترکی در بیرون از ایران بر اونها تحمیل شده,و اینکه تبار هیتی ها که آثار تمدنشون در ترکیه یافت شده چیه؟۲_آیا این درسته که بودا یه شاهزاده ی هخامنشیه؟۳_آیا درسته که ایرانیان باستان تا قاره ی آمریکا رفته بودند؟    بسیار سپاسگزارم از تلاشها و زحماتتون,سربلند و پیروز باشید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 22, 1395 توسط ahmadreza-hosseyni کاربر ویژه (1,140 امتیاز)
درود گرامی.بسیار سپاس شما نیز سربلند و پیروز باشید.
نخست این که هیتی ها از اقوام هندواروپایی بودند که هزاران سال پیش از آنکه حتی زبان ترکی بوجود بیاید در اسیای کوچک تمدنی ایجاد کردند و امپراتوری تشکیل دادند و با مصر و آشور درگیر شدند.و پایتختشون هاتوشات بود.ایشان دارای دو نوع خط بودند و خدایان هندواروپایی مانند میترا را میپرستیدند.اما قشقایی ربطی به هیتی ها نداره.در واقع در زمان صفوی ایلات ترک هربخش از ایران را به تملک در میارن مثلا ذولقدر ها و برخی از بیاتها و افشارها در فارس ساکن میشن در دوران زندیه کریمخان یک اتحادیه از ایلات ترک استان فارس تشکیل داد بنام قشقایی بعدها در دوران قاجار بسیاری از ایلات فارسی زبان و لر و عرب منطقه فارس به خاطر حمایت از زندیه توسط قاجارها سرکوب شده و استقلال خودشونو از دست دادن و  بالاجبار به اتحادیه قشقایی پیوستند و تا همواره زیر نظر ایلات ترک که حامی قاجارها بودند باشند و در حال حاظر از ان ایلات غیر ترک اثری نیست و همه ترکیزه شده اند شما بسیاری افراد را ممکن است ببینید که فامیلی زند دارند اما خود را ترک میدانند و...قشقایی یک ایل نیست بلکه اتحادیه ای از ایلات مختلف است.

اما در مورد بودا باید گفت که پژوهش ها در این زمینه ادامه دارد اما هنوز به طور یقین نمی توان این موضوع را گفت

درباره قاره امریکا هم باید بگم در بهترین حالت حدس است  و چندان معتبر نیست. هرچند ممکن است شواهد بیشتر پیدا شود و چنین مواردی اثبات شود. اما هنوز پژوهش ها در این زمینه در ابتدای کار هستند

سربلند و پیروز باشید

338 سوال

365 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...