خانه » اخبار خردگان » آیا به پایگاه خردگان درخواست مناظره داده شده است؟!

آیا به پایگاه خردگان درخواست مناظره داده شده است؟!

یکی از سایت‌های تفرقه افکن و افراطی به ظاهر مذهبی با نام پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب (ادیان نت) در مطلبی با عنوان «فرار مجدد ادمین باستانگرا از مناظره» ادعایی را مطرح کرده است که نویسنده‌های پایگاه خردگان از مناظره فرار می‌کنند.

همین مطلب دست‌مایه‌ای برای ایران‌ستیزان، تجزیه‌طلبان و گروه‌های تروریستی شده است تا به پایگاه خردگان حمله کنند و ادعاهای دروغینی را علیه پایگاه خردگان مطرح کنند.

واقعیت آنکه سایت دروغ پرداز ادیان نت هیچ درخواست رسمی به ما نداده است. در آن مطلب هم نوشتند «دوستان و همیاران» آنها درخواست دادند.

البته پایگاه خردگان به عنوان یک وب سایت نمی‌تواند با کسی مناظره کند. ولی چنانچه درخواست مناظره با نویسنده‌های پایگاه خردگان را دارند از آنها خواسته می‌شود که به خود نویسنده‌ها رایانامه (ایمیل) بزنند.

ولی تا به حال حتی یک رایانامه که درخواست مناظره رسمی کرده باشند به نویسنده‌ها نرسیده است.

.

سایت تفرقه افکن به دیدگاه یکی از مخاطبان در بخش دیدگاه‌ها استناد کرده است. بخشی از دیدگاه او را در اینجا می‌آوریم:

– من شامل نادری دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک

– اطلاعات تاریخی ام از تو خیلی بیشتر هست

– مناظره به صورت اینترنتی با حضور جمعی از تاریخ پژوهان باشد

– امکان سفر به تهران ندارم

– حاضرم هرچه بخواهی به تو اوانس بدهم

همانطور که می‌بینید این شخص دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک بود و لحن چندان با ادبی هم ندارد. همین لحن دور از ادب خیلی چیزها را نشان می‌دهد. در دیدگاه ایشان تناقضات فراوان دیده می‌شود. از سویی می‌گوید حاضر است به ما آوانس دهد از طرفی حاضر نیست به خاطر درخواستی که خودش دارد به تهران سفر کند.

پیش از بحران کرونا تاکید ما بر حضوری بودن مناظره بود و آماده کردن سالن و … توسط درخواست دهنده بود. چرا که ما نمی‌توانیم با اشخاص مجازی با هویت مبهم مناظره کنیم. طبیعتا آماده کردن محیط مناظره و تهیه سالن و یا هر جای دیگر که شرایط مناظره را فراهم می‌کند بر عهده درخواست دهندگان است نه دادن آوانس به ما!!!

شاید برخی تصور می‌کنند که ما باید برده آنها باشیم و وقتی با اقتدار گرایی آنها مقابله کنیم می گویند فرار کرده است!! آنها معتقدند هر چه آنها بگویند و بخواهند باید سریع انجام شود و هیچ تلاشی نبایند انجام دهند.

همچنین صلاحیت علمی هم باید در نظر گرفت. مثلا جناب شامل نادری دانشجوی مهندسی مکانیک بود و طبیعتا نمی‌تواند در حوزه تاریخ و باستان‌شناسی صاحب نظر باشد. آیا یک پزشک با مهندس مکانیک درباره مسائل پزشکی و بیماری کرونا مناظره می کند؟!

 

با این حال پاسخ نهایی که به ایشان داده شد اینچنین بود:

به هر حال با آنکه صلاحیت علمی کافی ندارید ولی اگر امکانات مناظره حضوری فراهم شود، درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد. هر چند از لحن بی ادبانه شما به نظر می رسد بیشتر به دنبال جوسازی هستید، چرا که اگر به راستی نقد علمی داشتید با سند و مدرک در بخش دیدگاه ها و یا هر جای دیگر منتشر می‌کردید…

در پایان باید از پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب پرسید که اگر جناب شامل نادری بنا به پیشنهاد این وب سایت درخواست مناظره داده است چرا هیچ نامی از این وب سایت نبرده است. آیا این خود نوعی فرار نیست؟!

همچنین آیا با این بودجه‌هایی که ما از آنها اطلاع نداریم این «پایگاه جامع» در گروه خود یک دانش آموخته تاریخ یا رشته‌های مرتبط نبود که او را بفرستند تا مناظره کند؟! آیا کسی که از همه آنها بیشتر درباره تاریخ ایران باستان پژوهش کرده بود یک دانشجوی مکانیک بوده است؟!

احتمالا به دلیل استفاده از چنین نویسنده‌هایی است که اشکالات تاریخی فراوان در نوشتارهای این سایت دیده می‌شود و طبیعتا ارزش دانشی ندارد.

اگر هم ربطی به پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب ندارد چرا مطلب مربوط به مناظره را منتشر کرده‌اند و انقدر روی این مطلب در وب سایت خود تاکید دارند؟!

برچسب ها:
پست قبلی
پست بعدی

34 دیدگاه

 1. کوروش بزرگ

  بنظرم مناظره در محیط اینستاگرام میتواند انجام شود. اما در تعجبم چگونه یک دانشجوی مکانیک به دانش آموختگان تاریخ درخواست مناظره میدهد!!!

  • امیرحسین درونه

   بله به صورت لایو هم مناظره میتونه صورت بگیره.. به هر حال گروه هایی هستن که در تلگرام و.. به نقد کورش بزرگ و تاریخ ایران باستان میپردازن..به نظرم فارغ از اینکه چه مدرکی دارن اگه فقط یکبار مناظره صورت بگیره میتونه بسیار مفید باشه

 2. همینکه به این گروه پژوهشی لقب بی خردگان دادند مشخصه که حرفی برای گفتن ندارند و دارید خوب کار می کنید. درود بر شما.

 3. یکی از کاربران مهم(واحتمالا نویسندگان)ادیان نت به نام وحید تورک چنین نظری گذاشت :به خاطر همه فحشایی که کوروش پرستها به ما میگن از هخامنشی و عیران و عاریایی متنفرم ننگ بر عیران
  در این نظر آشکارا رویکرد تجزیه طلبانه این شخص آشکار می‌شود و سوال اینجاست که چرا ادیان نت به چنین شخصی اعتراض ندارد؟

 4. امیرحسین

  سلام و درود بر بچه های خردگان.. نوروزتون مبارک…امیدوارم که سالی پر از خوشی و سلامتی داشته باشین.. ببینین دوستان به نظرم چندان مهم نیست که رشته طرف مقابل تاریخ باشه یا خیر.. به قول دکتر روزبه زرین کوب تاریخ بر خلاف سایر علوم و رشته‌ها به گونه ای است که غیر متخصصین هم میتونن در موردش اظهار نظر کنن و حتی کتاب هم بنویسن..پس شاید طرف رشته تاریخ نخونده باشه اما ممکنه مطالعات تاریخی زیادی داشته باشه.. بهتره یه مناظره ای صورت بگیره و اصرار به حضوری بودن مناظره به نظر بنده یکم بهانه تراشیدن بوده چون خیلی ها شاید براشون امکانش نباشه بیان تهران.. اما چون معتقدین مثلن در فضای مجازی و به خصوص تلگرام مثلن هویت ها مشخص نیست و افراد میتونن 10 تا اکانت داشته باشن و غیره خب میشه مناظره به صورت لایو در اینستاگرام صورت بگیره.. مناظرات به صورت لایو اینستا خیلی امروزه فراگیره و دیگه میتونین تصویر طرف مقابلتون رو هم ببینین.. اهل سنت و شیعیان خیلی مواقع از راه همین لایو باهم مناظره میکنن یا در بین خود تاریخی ها میشه به مناظره دکتر شهرام جلیلیان با خانم پروانه پورشریعتی اشاره کرد.. وقتی طرفین مناظره همزمان باهم در حال بحث و گفتگو باشن افراد هم بهتر میتونن قضاوت بکنن..بویژه که امروزه فعالیت های طرف مقابل خیلی زیاد شده و علاوه بر فعالیت های گوناگون در تلگرام و اینستاگرام حتی در شبکه های ماهواره ای هم برنامه در این مورد راه اندازی شده به نام تاریخ بدون روتوش و به نقد زرتشت و تاریخ ایران باستان و البته تاریخ اسلام میپردازن..البته شما که با سواد هستین میتونین از طریق این شبکه هم که شماره تماس داره به بحث یا مناظره بپردازین..امیدوارم این بحث و مناظره شکل بگیره و فرقی نداره جناب خالقیان مناظره کنه یا بزرگوارانی چون کورش شهرکی و اشکان دهقان.. قطعن بحث 2 طرفه جذاب و دلنشین خواهد بود.

  • آریا عباسی

   شما مثل اینکه بیشتر دنبال جذابیت اینستاگرامی هستید!!! می تونید برید جاهای دیگر!! در ضمن شهرام جلیلیان دکترای تاریخ ایران باستان دارند و خانم پروانه پورشریعتی کارشناسی ارشد تاریخ از دانشگاه کلمبیا دارند! آن وقت مقایسه می کنید با یک دانشجوی مکانیک که درخواست مناظره با دانش آموختگان تاریخ دانشگاه تهران دارد؟! با کمال احترام ولی حرف هاتون خیلی مسخره بود و بیشتر من رو یاد احساسات دوران نوجوانی انداخت که دنبال راه انداختن بخث و دعوا هستند تا ببینند و لذت ببرند!!

   • امیرحسین

    عرض کردم که فردی ممکن است رشته تاریخ نخونده باشد اما اطلاعات تاریخی بالایی داشته باشد.. به هر حال اگه یه مناظره صورت بگیره و همه نتیجه اش رو ببینن خیلی تأثیرگذار خواهد بود.. تا اونجا که من اطلاع دارم در بین نویسندگان این سایت هم هستن افرادی که رشته اونا تاریخ نیست اما اطلاعاتشون واقعن بالاست و به شخصه از خوندن مطالبشون بسیار لذت میبرم و استفاده میکنم..

   • اشکان دهقان

    توجه داشته باشید که مدت ها همه نوشته های پایگاه خردگان زیر نظر دانش آموختگان تاریخ بوده است. به طوری که نوشتارها را ویرایش می کردند و حتی شیوه استنادها را برای نویسنده ها توضیح می دادند.

    جدا از این هیچ کدام از نویسندگان پایگاه خردگان ادعا ندارند که توانایی مناظره با دانش آموختگان تاریخ را دارند و ادعاهای واهی کنند. داستان مناظره با نوشتن مقاله تفاوت دارد

   • آبادانی

    درود بر دوست عزیز یک انگ ک ب رفقای علاقمند به تاریخ و … میزنند این است که زود از کوره در میرن و مستند صحبت نمی کنند و مدرک گرایی رو دنبال میکنن …
    بنظرم انچه مهم هست که علم و ادب باید در کنار هم باشند . پس سعی کنیم بحث و نقد رو بهمراه مستندات محکم بیان کنیم و اگر طرف مقابلمون بدیهیترین و مشهورات علم را زیر سوال می برد با دلیل پاسخ بدهیم بهمراه ادب.
    🙏🌹

  • این افراد ایرانستیز به ظاهر مذهبی از بالا تا پایین هیچ کدام حتی لیسانس تاریخ هم ندارند از موحد تا شادفر و رستمی، چه برسد به نوچه هایشان که در فضای مجازی لقب استاد به دم ایشان بسته اند.

   تاریخ کسی را میخواهد که در وهله اول بی طرف باشه نه اینها که رسما به ایدئولوژی هایی وصل هستند، حیف که نمیشود واضح توضیح داد…

   در مرحله بعدی تاریخ سواد اکادمیک میخواهد، این طور نیست که هر کسی بگوید “اطلاعات تاریخی من بالاست” پس حق اظهار نظر در هر موردی را دارم

   اما راجب مناظره دکتر جلیلیان با خانم پورشریعتی، هر دوی این افراد صاحب نام و دارای تحصیلات هستند (البته راجب خانم پورشریعتی حرف بسیار است…) لیکن چنین مناظره ای در حد و اندازه ای بسیار بالا بود.

   جناب نادری دانشجوی مکانیک! یا بقیه علما و فضلا با دکتر جلیلیان یا خانوم پور شریعتی قابل مقایسه نیستند…

   به هر حال حجت تمام است هر کدام از این افراد جرعت مناظره به خود داد میتواند به شکل حضوری و بدون هیچ گونه شک و شائبه با دوستان خردگان مناظره کند، این طور مشخص میشود که آیا این افراد واقعا اطلاعاتی دارند یا طرفا دستگاه کپی پیست هستند!

 5. درود، این افراد هیچ کدام سواد علمی ندارند، من از شما دوستان عزیز خردگان میخواهم یک بار برای همیشه مشت محکمی بر دهان این ایرانستیزان بکوبید و خود به ایشان درخواست مناظره بدید، یقین دارم که پیروزی با ماست.

  • اينقدر مقالات اساتيد خردگان علمي و عقلاني و منطقي هست كه هر كس كمي اهل تعقل باشد ميپذيرد و جاي سوال و انكار هم نميگذارد. نه آنكه دشمني كند مخصوصا با فرهنگ و تمدن خودش كه برابري با دشمني با اجداد خودش را دارد يعني خودش را از اين آب و خاك و پدر و مادرش نميداند كه دشمني ميكند!
   اگر در ايران تنها جاييكه واقعا كاري در جهت افزايش روحيه ملي گرايي و جلوگيري از تهاجم فرهنگي و حمايت از تمدن و فرهنگ ايراني داره انجام ميشه همين سايت خردگان توسط اساتيد ارزشمندش هست.
   حالا نشست گذاشته بشه با وضعيت كرونايي كه چي؟! كه فقط اساتيد خردگان حق بگويند ولي باز دشمنان اين آب و خاك شايعه سازي ادامه دهند و وبهاي جهل بسازند!؟ ايا امام رضا توانست سخن حق در مغز مامون و يارانش در نشست علمي و ديني فرو كند؟! خير چون به نفعشان نبود.
   هر كس دشمني با تمدن و فرهنگ ايران كند و خودش را ايراني بنامد قشر تحصيلكرده و عادي نيست بلكه كس و كساني هستند كه از افرادي حمايت مالي ميشوند در جهت تضعيف روحيه ملي گرايي تا ديگر مردمان به تمدن و فرهنگشان نبالند چون اگر اينچنين شود بستر آماده ميشه براي دزديدن مشاهير و تمدن ايران به نام كشورهاي ديگر و مسلط شدن بر انديشه مردمان و تجزيه و ايجاد دعواي قومي و ديني در جامعه. تنها كشوري كه برخي مردمانش دشمني با آداب و رسوم و تمدن و فرهنگ كهنشان ميكنند همين ايران هست برخلاف ساير كشورها كه نه تنها به خود ميبالند بلكه مشاهير و تمدن ديگران به خصوص از ايران به نام خودشان مي‌ربايند! چون در ايران خائن داريم كه براي اجنبي كار ميكنه اما در ديگر كشورها خير. پس نشست علمي با اينگونه افراد فقط آب در هاونگ كوبيدن هست.
   اساتيد و فرهيختگان خردگان متعلق به همه ايرانيان وطن دوست و فرهنگ دوست هستند پس بايد مراقب سلامتي خودشان باشند.

 6. درود و عرض ادب بر شما . ما به عنوان یک شیعه دوازده امامی شرمنده ایم . باور کنید اون شخص یک چهره نژادپرستانه را در نقاب دین میگذارد . مگرنه دین مبین اسلام هیچ منافاتی نه با زرتشت محترم یا کوروش بزرگ داشته زیرا انها حتی در بسیاری از نگاه مسلمانان محترم و قابل احترام و ستایش هستند

  • همه ما شيعيان ايران اجدادي ميرسيم به اديان يكتاپرستي زرتشتي و اغلب مسيحي و يهودي. اجداد چند هزار سال پيش همه ما يكتاپرستان زرشتي و مسيحي و يهودي بودند پس توهين به اديان مختلف (خميرمايه همه اديان يكي هست اين بشر بود كه تغييرات و فرقه‌ها ايجاد كرد) يعني توهين به اجداد خودمان هست. يك شيعه واقعي و يك ايراني اصيل حمله‌ور به تمدنش و تاريخش و اديان مختلف نميشه. بماند تشيع واقعي دوازده امامي صد در صد مخالف توهين به انسانها و اديان هست و وقتي عصبي و ناراحت ميشه كه ظلم به كسي با هر ديدگاه و ديني ببينه. همانطور كه علي (ع) در نامه به مالك اشتر خطاب ميكنه كه عده‌اي از مردمان هم كيش تو هستند و عده‌اي خير اما ادب و احترام و عدالت و مساوات براي هر دو گروه واجب است چرا كه در خلقت همه انسان گوهر يكسان هستند و طبق قرآن خدا فرموده هيچكس برتر نيست مگر كسي با تقواتر باشد (تقوا تنها عبادت نيست تقوا يعني رعايت حقوق همگان از انس گرفته تا حيوانات و طبيعت و غيره و رعايت عدالت اجتماعي) و خدا فرموده هيچكس از انسانها سند بهشت از من دريافت نكرده و هيچكس فرزند و نور چشمي من نيست تنها خالصان و باتقواها مقرب درگاهم خواهند شد. حتي به پيامبرانش هم خطاب ميكند اگر ظالم شويد بدون شك مجازات خواهيد شد پس ما مسلمين برتر نيستيم هيچكس با هر دين و ديدگاهي برتر نيست مگر بي‌آزارتر و باتقواتر و درستكارتر و خيرخواه باشد. هر كس به نام دين توهين به هموطنهاي عزيزمان كند يا كافرست و لباس دين برتن! يا جيره خور كساني با نيت شورش و تجزيه يا يك بيمار رواني بيكار كه با نت آشنا شده.

 7. هویت فرهنگی و نگاه به گذشته و بهره برداری از نمادها و اندیشه ها برای ساخت حال و آینده هر سرزمینی مل زمان امروز نیست ، فرمانروایی بزرگ هخامنشیان از نمادهای باستانی گذشته خود نیز بهره می بردند با نگاه به گذشته دورتر می بینم ، که تمدن ایرانی آرتا که در شهر جیرفت بود اساس تمدنهای بعدی ایران زمین را شکل داده است تمدن ایرانی ایلام و ماد و هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان همه برپایه اندیشه گذشته و ساخت آینده پیش می رفته اند . سامانیان پادشاهان بزرگ که خود را از ساسانیان و وامدار آنها می دانستند پادشاهی وندادیان در مازندران و کارنیان که از میراث داران تمدن ساسانی بودند و تا دوره صفویه دودمانشان به درازا کشیده شده بود .در خود حکومت ایلخانیان کتابی به زبان پارسی سره نگاشته می شود و ابن مقفعه و اسدی توسی و بیرونی و …همه در دوره اسلامی از شکوه و بزرگی ایران باستان می گویند و پیامبر اسلام نیز مردان پارس را ( درست در دوره ساسانی ) می ستاید و و می فرماید : اگر دانش در ستاره های پروین باشد این مردان پارس می باشند که بدان دست خوهند یافت . ستایش ایران باستان از اندیشه و فرهنگ و صلابت و قدرت آن ریشه می گیرد . آیا تکرار شکوه گذشته ایران بد می باشد ؟ ایرانیان می کوشند تا به شکوه گذشته خویش دست یابند چنان که سامانیان می خواستند ، چنان که خوارزمشاهیان می خواستند چنان که نادر و شاه عباس می خواستند .
  نگرش به گذشته برای امروز نیست به درازای تمدن پرشکوه ایران است . چنانکه در اسلام همه ی کارها باید با سیره پیامبر و اهل بیت سنجیده شود . در ایران شکوه و اندیشه وآبادانی بایدبا گذشته و درس از آن سنجیده شود . واژه باستانگرا ( در لغت بد نیست ) ولی برای راهبرد سیاسی گروهی کمونیست شکل گرفت ، آنها که با میهن نیز با مفهوم کشور و نگرش به هویت ملی مخالف بودند و با انواع دسیسه ها خواهان زودودن بخش میهن دوستی مردمان به وِیژه ایرانیان بودند تا بتوانند به اندیشه های پوچ کمونیستی خود را میان مردمان میهن پرست مسلمان گسترش دهند . این واژه دستاویز برخی ایران ستیز داخلی و خارجی نیز گردید و در هر مبحثی این واژه را برای کوبیدن حس میهن خواهی که حسی فطرتی و خدادادی است استفاده کنند . در برابر واژه اسلام گرا که اروپا برای ایجاد رعب و وحشت به کار می رود . هردو واژه باستانگرا و اسلام گرا دو واژه خوب هستند ولی در جایی برای پیشبرد سیاسی مفهوم بد تلقی می شود . ولی کسی نمی تواند مهر به کشور و نگرش به گذشته وباستان ایران را با بهره وری از برخی واژگان از ایرانیان بدزد . مسلمان بودن و مهرورزی به میهن و احترام به ادیان گوناگون از ویژگی های هر ایرانی مسلمان است . چنان که می بینیم کوروش بزرگ ، این بزرگ مرد تاریخ به ادیان گوناگون و فرهنگ هر سرزمینی احترام می گذارد و مهر او در درون قلبها رخنه می کند به گونه ای که برای او هر سربازی حاضر بود جان بدهد .

 8. بهتر است بگوییم حماقت نت به مسیحیان توهین می کند به زرتشتیان و اهل سنت به همه بعد میگوید اسلام گفت اولین نژاد پرست شیطآن بود زنده باد انسانیت اخه مردکه نفهم تو حتی به دین چینی ها ژاپنی ها و هندی ها توهین کردی فرهنگشون رو مزخرف دونستی به شهدای ارمنی و زرتشتی هم توهین کردی اخه تو مغز داری یا نه تو هرکی رو هم عقیده و شیعه اثنا عشری نباشه فحش میدی این نژاد پرستی نیست این چیه پس بیشعور نفهم تو تازه نژاد پرست هم نیستی تو خود پرستی عقیده خود پرست همینه دیگه برابر یک نادان عقب مانده جوابت هم آینه
  پس جواب او سکوت است و سکون
  هست با ابله سخن گفتن جنون
  آدم نادان بی مغز جواب بیشتر هم هست باید به سایت خردگان تبریک گفت که بایک سایت کوچک حال شما ها دورغ پردازان را بگیرد و الان است است مردم فرق جاهل و عاقل را میفهمند
  جهل جاهل سینه ها را میدرد
  عقل عاقل کینه ها را می خرد
  عاقلان بر قلب مردم حاکمند
  جاهلان بر خون مردم طالبند
  عاقلان با خود پسندی دشمنند
  جاهلان با چاپلوسان همدمند

 9. امیررضا

  درود .

  از کجا می توانم با شما ارتباط برقرار کنم ؟

  • اشکان دهقان

   درود در بخش تماس با ما رایانامه آمده است

   همچنین چنانچه می خواهید به نویسنده های رایانامه بزنید اطلاعات تماس آنها در بخش «نویسنده‌های پایگاه» در سمت چپ وجود دارد.

 10. پاسخ به این سایت بسیار آسان هسته وقتی ادعا میکنند از دانشجو ارشد تاریخ بهتر اند و اقایون مذهبی از اینا دفاع میکنند و اگه بهشون جواب بدی طلبکار میشوند باید این شعرو خواند
  خ(…) با خ(…) عجین گشته اند
  خ(…) حاکم این زمین گشته اند
  و حزب خ(…) حزب عالی بود
  به حکمش همه اهل دنیا تعالی بود
  به روزی به جایی شد قصه باز
  خ(…)ی اهل دین می کند شب نماز
  به وقت نمازش کند گریه زار
  چرا من شدم یک خ(…)ی اهل کار
  خدایا چه می شد آدم شوم
  منم درس آدم به آدم دهم
  به شب تا سحر گشت خ(…) آدمی
  به عالم شد این قصه ها ماتمی
  چنان قضه گفتم بیاوببین
  ببخش خدایا که تف کرد به دین
  خ(…) ما به ملا مکتب رسید
  به مکتب کسی کار علمی ندید

  • اشکان دهقان

   درود بر شما

   با درون مایه گفتار شما کاملا موافق هستیم ولی مخالف استفاده از نام حیوانات برای ناسزا هستیم چرا که باور داریم این کار توهین به حیوانات است. آن هم به کار بردن نام حیوانات بی‌آزار که خدمات بزرگی به جهان کردند به عنوان ناسزا برای افرادی که به جهان و انسان آزار رساندند. من تا به حال به یاد ندارم یک خر یا یک گاو ادعاهای واهی کرده باشد و تا این حد دروغ پراکنی کرده باشد.

   • دقیقا

   • اقای اشکان
    خیلی از شما سپاسگزارم بابت صحبت دقیق در مورد ایرانشهر
    ضمنا خواستار یک مناظره با ادمین سایت پایگاه جامع ادیان ….
    هستم، هرچند صحبت با یک ادم منفور و کینه ای خوب نیست
    اما جهت درست را به ما نشان می دهد.
    همان اقایی که ادعای ادب ،شان و روشنفکری داره اما خودش در قسمت کامنت ها ادعای صریح به دشمنی با کوروش و هخامنشی ها دارد

 11. در شان و منزلت نويسندگان خردگان نيست كه با هر ناكسي كه مجهول هويت و مجهول مدارك هست و يك ترسو كه جرات بيان مشخصات اصلي خودش را با رايانامه ندارد هم كلام شود. شما دوستان و بزرگان خردگان كه كار فرهنگي انجام ميدهيد آنهم با سند و مدارك معتبر كه هر كسي واقعا وطن دوست باشد و رگ ملي گرايي و ودوستدار همه شهرهاي ايران باشد مطالب خردانه سايت خوب شما را ميپذيرد و در جبهه دشمني با تمدن ايران كه شناسنامه و هويت هر ايراني هست نميپردازد. بدون شك تنها كساني دشمن تمدن ايران هستند كه ايراني اصيل نيستند يا خودباخته ساير كشورها شدند كه براحتي با دريافت مبلغي ناچيز توان زدن خنجر به هر ايراني و ايران را دارند. متاسفانه مسئولين بخش فرهنگ و ارشاد خيلي كم كاري كردند كه هر ناكسي و هر تازه به دوران رسيده آسيايي جرات توهين به ايران و ايراني و ربودن مشاهير و تاريخ ايران به نفع خود مي‌دهد. و وبهاي مختلف كه بيشتر همين وبها متعلق به افرادي خاص با نامهاي جعلي در جهت خاص گروهي آشوب طلب طراحي شدند از لحن اين وبها معلوم هست كه جيره خور چه اجنبي‌هاي آسيايي بيشتر هستند كه هدف اغتشاش و تجزيه را دارند. اما نميدانند ملت اينقدر درگير سختي زندگي هستند كه كمتر فرصت مطالعه آزاد مخصوصا در تاريخ دارند و اين دعواهاي بين وبهاي مختلف و اراجيف همين وبهاي مجهول هويت تجزيه طلب با اسامي جعلي ديني و مذهبي، اصلا براي بيشتر ملت مهم نيست از يك گوش شنيده ميشه از گوش ديگر خارج. پس دوستان خردگان درست هست مسئولين به فكر كنترل اين دسته وبهاي آشوب طلب نيستند پس شما ناراحت نشويد بگذاريد ياوه گويان عرعر كنند.

 12. عشق به تاریخ ایران و پژوهش بسیار از همه این چیزها مهم تر است ، بنده مهندس رایانه گرایش نرم افزار هستم ولی از پیش از دانشگاه به تاریخ بسیار اهمیت می دادم . هر کسی باید تاریخ به ویژه تاریخ بزرگ ایران را بداند . من تاریخ باستان ایران را بسیار بررسی می کنم و ریزبینانه همه ی وجوه آن را مدنظر می گیریم . خواه دشمنان مرا باستان گرا بدانند یا ندانند من یک مسلمان هستم و تاریخ باستان ایران بخشی از هویت فرهنگی وتاریخی هر ایرانی می باشد . یک توصیه به به ظاهر مذهبی ها دارم یک رجوع به قرآن ظاهر ودرون پوشالی این دشمنان در واقعیت دین ستیز را نمایان می سازد . بیشتر داستانهای قرآن به زمان باستان بر می گردد . و داستان حضرت نوح و حضرت ابراهیم و حضرت موسی داستانهای کهن و باستانی است و گرامی داشت یاد اصحاب کهف که به زمان پیش از اسلام بر می گردد و ساخت مقبره و ادای احترام به آنان و هر سرزمینی نامی دارد ، سرزمین مقدس طوی ( اشاره به دشمنان نام ایران ) ، جایی که باید با احتران وارد آن شوی . سخن از سلطنت حضرت سلیمان و حضرت داود و پادشاهی طالوت . حتا عید قربان یک جشن باستانی است پس اشارات قرآن بیشتر از هر کتابی به گذشته وباستان دارد .

 13. به نظرم من یکی از مشکلات اساسی کشور ما اینه که اشخاص در چیزی که تخصصی ندارند ادعا می کنند و میخواهند همه نظرات آنها را قبول کنند. قطعا یک دانشجوی مهندسی مکانیک نمی تواند گزینه مناسبی برای مناظره درباره تاریخ ایران باستان باشد. اگر واقعا کسی قصد دارد در تاریخ صاحب نظر باشد بهتر است رشته تاریخ را انتخاب کند نه آنکه تا مقطع کارشناسی ارشد مکانیک برود و سپس تصمیم بگیرد که در رشته تاریخ فعالیت کند

 14. انقلابی ای که کوروش رو دوست داره

  البته که باید بدونیم مدرک شعور نمیاره و به نظر من هم اگر ایشون کودک راهنمایی بودن و ادعایی کرده بودن باید مناظره انجام میشد. این نظر منه

  • اشکان دهقان

   دوست گرامی این موضوع به شعور ربطی ندارد بلکه به تخصصی ربط دارد. اگر شما معتقدید که یک نوجوان راهنمایی هم در تاریخ تخصص دارد حرفی برای گفتن باقی نمی ماند.

   • انقلابی ای که کوروش رو دوست داره

    منظور من این هست که میتونه مطالعه بسیار بالایی داشته باشه و تخصص پیدا کرده باشه

   • اشکان دهقان

    با این استدلال شما هر کس می تواند ادعا کند که تخصص پزشکی دارد و ما هم استقبال کنیم و به او فرصت مناظره بدهیم!! آیا این موجب گسترش دروغ و اطلاعات نادرست پزشکی در جامعه نمی شود؟!

    البته همانطور که گفته شد ایشان می توانستند نقدهای خود را از طریق دیدگاه ها یا مقالات و… به دست ما برسانند تا با میزان اطلاعات آنها آشنا شویم ولی اینکه از راه برسند و درخواست مناظره بدهند قطعا پذیرفتنی نیست. مانند آنکه شخصی از راه برسد و بگوید من مهندس مکانیک هستم ولی داروی کرونا را پیدا کردم. ما هم در پایگاه خردگان آن را تبلیغ کنیم؟!! آیا کار درستی است؟!

    جدا از این توضیح داده شد که می توانستند به صورت حضوری تشریف بیایند. ولی ایشان هیچ کاری انجام ندادند و صرفا رفتند و به سایت ادیان نت گفتند!!

   • درود بر شما
    اقای اشکان یک خواهش دارم.
    یک عکس از مدرک تحصیلیتون بگیرید و درکنارش بر روی یک کاغذ بنویسید ادمین سایت خردگان. و در سایت بگذارید .
    اون ادمین پایگاه جامع …… ادعای تاریخ شناسی داره اخه!
    من به ادمین سایت ….. هم پیام میدم تا مدارک رو مقایسه کنیم ،ببینیم تخصص طرف کیه

   • اشکان دهقان

    درود بر شما. من ادمین نیستم بهتر است این درخواست را با آقای خالقیان از طریق ایمیل مطرح کنید. با سپاس

  • دوست گرامی
   شعور چه ارتباط با تخصص داره مگر کسی گفت که دانشجوی مکانیک بی شعوره خدای ناکرده. بحث تاریخی است و کسانی که تخصص و رشته تحصیلی در این زمینه دارن جایگاه برتری برای بحث و گفتگو دارند. من خودم کامنت ایشان رو دیدم در پست های قبلی جدا از نداشتن تخصص. موردهایی مانند ادبیات بی ادبانه و ادعای زیاد هم در کامنتشون بود. یاد امثال پورپیرا که نه سواد تاریخی داشت نه هیچ تخصص در ارتباط با خطوط و زبان باستانی و نه حتی انصاف و درستکاری و مطالب پر از تناقص که هر بند آن بند قبلی رو زیر سوال می برد.

 15. آریا عباسی

  نمی دانم چرا رشته تاریخ انقدر توی جامعه ما نادیده گرفته میشه؟ چطور یک دانشجوی مکانیک به خودش اجازه میده با کارشناس ارشد تاریخ مناظره کنه؟
  اگر خردگان تن به این مناظره می داد من دیگه این پایگاه رو دنبال نمی کردم. به اندازه کافی دانشجویان و فارغ التحصیلان تاریخ کوچک شمره می شوند!! اگر خردگان تن به این مناظره می داد به معنای تایید کوچک شمردن تاریخ دانان بود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.علامت دارها لازمند. *

*

رفتن به بالا