عاقبت دروغ سازی و شایعه پراکنی

|نویسنده: پوریا پارسا | واپسین به روزرسانی:  ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ |


عاقبت دروغ سازی و شایعه پراکنی

351995_208

نشر شایعات و دروغ های آنلاین قدمتی به اندازه خود اینترنت دارد. پیام های فریب کارانه ای که تا پیش از این به صورت Hoax به ایمیل های افراد ارسال می شد، حالا راه آسان تر و جذاب تری برای انتشار پیدا کرده است.

در این فضای شبکه ای، بینش و نگرش ما به آسانی می تواند تحت تاثیر اشتباهات عامدانه یا سهوی دیگران قرار بگیرد. شما با عضویت در یک شبکه اجتماعی می توانید به دنیای بیکرانی از روابط میان فردی و گروهی پیوند بخورید که در دل آن حجم عظیمی از اطلاعات، هر لحظه نشر و بازنشر می شود اما آیا همه آنها صحیح، موثق و قابل اعتماد هستند؟

هر کدام از ما نیز ممکن است با بازنشر پیامی که به صحت آن اطمینان نداریم به زنجیره انتشار این شایعات می پیوندیم و شخص یا اشخاص دیگری را در معرض فریب های این شبکه نامطمئن قرار می دهیم.

در چند سال اخیر یک عده با پشتوانه قرار دادن دین و اسلام قصد ضربه زدن به تاریخ پرافتخار ایران زمین را داشته اند. بر هیچ انسان فرهیخته ای پوشیده نیست که اینان نه بهره ای از دین برده اند و نه بهره ای از دانش. زیرا در هیچ کیش و دینی بر تخریب چهره ها و مفاخر یک ملت و تعرض به احساسات جمعی مردم جامعه و رواج دروغ و شایعه همچنین نشر اکاذیب تاکید و تشویق نشده و حتی در همگی ادیان به شدت نهی شده است .

پس با یک نگاه سطحی می توان پی برد که هدف این افراد چیز دیگریست و با دستمایه قرار دادن دین و نشان دادن خود به عنوان افراد دین دار قطعا در پی ایجاد سنگر برای کارهای خلاف خود هستند و همچنین یارکشی در بین افراد دین دار و نهایتا در تقابل قرار دادن افراد دین دار و وطن پرست در مقابل هم و سود بردن از این کارزار.

هر انسان عاقل و فهمیده ای می داند در مقابل این جنگ ها و بحث ها فقط دشمنان سود می برند.

حال انکه وطن پرستی هیچ تضادی با اصل دین داری ندارد و حتی به آن اشاره نیز شده است.

پیامبر اسلام فرمودند:

« حبّ الوطن من الایمان» است؛ یعنی: «دوست داشتن وطن، از نشانه‌های ایماناست»

که در کتب شیعه و سنی نظیر «مستدرک سفینه البحار»،  «اعیان الشیعه»،  «خزائن» نراقی(ره)،  «کشف الخفاء»،  «بیان المعانی»،  نقل شده است.

چند وقتی است که مقابله مردمی با تحریف ها و ایران ستیزی ها شروع شده است و ما هم خوشحالیم که با این جنبش همراه شدیم. خوشبختانه بعد از حدود هفت سال فعالیت که یک سال آن با همبستگی بیشتر و در قالب پایگاه خِرَدگان انجام گرفت و همچنین همراهی بسیاری از هم میهنان گرامی، مبارزه با این دروغ پراکنی ها ثمربخش بوده است؛ به طوری که دیگر حرف های تحریفی ایران ستیزان خریداران کمتری دارد. مقابله مردمی با این اقدامات تأثیر خوبی گذاشته است. حتی امروز شاهد فیلتر شدن و تعطیلی دو مورد از اصلی ترین پایگاه های اینترنتی فعال در زمینه تحریف و دروغ پردازی در مورد ایران باستان و شخصیت های بزرگی چون کوروش بزرگ هستیم.

Untitled-1

به امید ریشه کن کردن دروغ و دروغ پردازان فضای مجازی با کمک و یاری شما و با قدرت ادامه خواهیم داد.

شرایط استفاده از نوشتار:

از آنجایی که هرگونه استفاده یا رونوشت از نوشتارها بر اساس پیمان نامه کاربری امکان پذیر است، اگر قصد رونوشت از این نوشتار را دارید، بن‌مایه آن را یاد کنید. طبیعی است که ذکر مواردی مانند نام پدیدآور (نویسنده، گردآورنده و…)، تاریخ واپسین به روز رسانی، عنوان کامل نوشته به همراه پیوند (لینک) و همچنین ذکر تارنمای خردگان (www.kheradgan.ir) ضروری است.


برگه‌های همیار و همکار خِرَدگان در اینستاگرام:

=خرد و تاریخ در اینستاگرام armtin136
خردگان در اینستاگرام


کانال‌های همیار و همکار خِرَدگان در تلگرام:

کانال «ایران در قفقاز و آسیای مرکزی و آناتولی» در تلگرام کانال «داستان‌های شاهنامه فردوسی» در تلگرام
کانال خردگان در تلگرام

نوشتارهای پیشنهادی

1 دیدگاه

  1. Avatar

    وبسایت شما و مطالبی که قرار میدید واقعا عالیه امیدوارم که همیشه سلامت و سربلند باشید دستتون درد نکنه
    در پناه خدا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.علامت دارها لازمند. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

برچسب ها:
پست قبلی
پست بعدی
رفتن به بالا