دروغ پردازی و اظهارات شنیع دزد فضای مجازی

| نویسنده: مجید خالقیان | واپسین به روزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ |


پاسخ به دروغ پردازی و اظهارات شنیع دزد فضای مجازی.

کافی است به صورت حضوری مناظره برگزار شود تا همه چیز روشن شود.

پاسخ به دروغ پردازی و اظهارات شنیع دزد فضای مجازی

چندی پیش پیجی در اینستاگرام با نام «ایران باستان» که بسیاری از مطالب تارنمای خِرَدگان را بدون ذکر منبع کپی می‌کرد مورد توجه ما قرار گرفت و به ایشان واکنش دادیم اما در زشت ترین حالت ممکن ما را بلاک کرد و به کپی کردن ادامه داد.

نگاه کنید به:

دزدهای فضای مجازی

به هر حال اخیرا دوستان ما در کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران هم به واکنش ما اشاره کردند و اقدام زشت و شنیع ایشان را آشکار ساختند. با توجه به اینکه ایشان هیچ پاسخ منطقی برای گفتن نداشتند به گسترش شایعات، زدن تهمت و…  روی آوردند.

از جمله در یکی از مطالب اینستاگرام خود مطالب کاملا نادرست را نوشتند و البته از شخصی که مدت‌هاست سرقت علمی می‌کند بیشتر از این هم انتظار نمی‌رود.

این دزد فضای مجازی که خود را حسین جعفری معرفی می‌کند نوشته است که به دلیل وضع وخیم مالی، مسئولان سایت خردگان تصمیم به فروش سایت را گرفتند!!! در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست. تارنمای خردگان اصلا فروخته نشده است و سایت کماکان با همان اعضای قبلی از جمله «مجید خالقیان» (دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ، دانشگاه تهران) و «احمدرضا حسینی» (دانشجوی باستان‌شناسی دانشگاه تهران و دبیر کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران) و دیگر دوستان ادامه می‌دهد. وضع مالی ما هم خدا رو شکر در شرایط وخیم قرار ندارد و تا به امروز با هزینه شخصی تارنما را ادامه دادیم و ادامه خواهیم داد. صرفا همکاری برخی از دوستان از جمله دوستانی که مسئول صفحات شبکه های مجازی ما بودند کمتر شده است.

حتی ایشان مدعی شدند سایت به یک روزنامه تندرو فروخته شده است!!! این ادعای ایشان بسیار خنده دار و ناشی از توهمات است.

در واقع به دلیل مشغله‌هایی نظیر اعزام به خدمت سربازی برخی از اعضا همانند این بنده حقیر یعنی مجید خالقیان و گذراندن دوره آموزشی و همچنین مشغله‌های کاری برخی دیگر از اعضا، اداره تارنما همانند گذشته در توان ما نیست. در ابتدا تصمیم داشتیم که دیگر فعالیت نکنیم ولی با درخواست مکرر مخاطبان گرامی همراه شدیم که از ما می‌خواستند ادامه دهیم.

تصمیم بر آن شد که مدیریت صفحات و کانال‌های خود در اینستاگرام و تلگرام را رها کنیم و صفحه اینستاگرام را به دیگر همراهان همانند کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران تحویل دادیم. دلیل واگذاری به کانون ایران‌شناسی اول این بود که دبیر کانون یعنی آقای احمدرضا حسینی از نویسندگان همکار پایگاه خردگان هستند و همچنین آغاز به کار خردگان، با هم اندیشی اعضای کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران بود که در آن زمان دبیر کانون، این بنده حقیر بودم.

خوشبختانه همانطور که دنبال کنندگان و همراهان ملاحظه می‌کنند فعالیت به همان روال ادامه یافته است و حتی توسط اعضای کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران، قوی‌تر و پویاتر ادامه پیدا می‌کند. این نشان می‌دهد که تصمیم درستی اتخاذ شد. امیدواریم زمینه‌ای برای این کانون فعال که رتبه‌های قابل ملاحظه‌ای در جشنواره‌های گوناگون گرفته است، ایجاد شود که قوی تر در راه ایران فعالیت کنند و ما را هم یاری کنند. تا به الان که خیلی خوب جواب گرفته ایم.

نا آشنایی این دزد فضای مجازی و دروغ پراکنی او در جایی آشکار می‌شود که می‌نویسند اعضای خردگان مدرکشان از کارشناسی بالاتر نیست!!! در حالی که دوستانی با مدرک کارشناسی ارشد آن هم در رشته‌های مرتبط همانند تاریخ نویسنده خردگان هستند. اکثر همکاران سایت هم یا دانش آموخته دانشگاه تهران هستند و یا دانشجوی دانشگاه تهران هستند هرچند دیگر دوستان علاقه مند هم ما را همیاری می‌کنند.

موضوع دیگر آنکه این آقای حسین جعفری شناسه صفحه خود را تغییر دادند و نام صفحه ایشان تغییر کرد!!!

تردیدی نیست که بسیاری از مطالب ایشان دزدی است و به نظر می‌رسد توان کافی علمی در ایجاد مطالب تولیدی را ندارند. جالب آنکه مطالب ما را می‌دزدند و مدعی می‌شوند که ما از مطالب ایشان استفاده می کنیم. در واقع به دلیل رشته تحصیلی و همچنین فعالیت فرهنگی نزدیک به ۷ سال خوشبختانه ما از کپی مطالب چنین آدم‌هایی بی نیاز هستیم.

تارنمای خردگان علاوه بر نوشتارهای تاریخی و فرهنگی از ابتدا به مقابله با دروغ‌ها و دروغ پردازان پرداخته است. چه کسانی که به ظاهر خود را طرفدار فرهنگ ایران و کوروش نشان می دهند و دروغ می گویند و چه کسانی که آشکارا رویکرد ایران ستیزانه دارند. طبیعی است که تحمل این موضوع برای برخی سخت است و به دنبال تخریب خردگان برآمده‌اند. پیش از این هم برخی از ایران‌ستیزان علیه خردگان مطالبی را گسترش داده‌اند.

کافی است به صورت حضوری مناظره برگزار شود تا همه چیز روشن شود. طبیعی است که مولف مطالب باید بر روی مطالب تسلط داشته باشد. در مناظره حضوری است که توان علمی آشکار می‌شود و دروغ‌ها بر ملا می‌شود. می‌توانیم از دوستانمان در کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران درخواست کنیم که ترتیب برگزاری این مناظره را بدهند.

صفحه دروغین «ایران باستان» در اینستاگرام که به «سخن بزرگان» تغییر نام داد

نمونه ای از کار نادرست این صفحه:

دزدهای فضای مجازی

لازم به ذکر است که تعداد زیادی مطالب به همین شکل کپی شده اند.

پ.ن ١:

بعد از واکنش ما و پوشش این واکنش در چند صفحه اینستاگرام همیاران ما و همچنین چند کانال تلگرام، گویا نام و شناسه صفحه کسی که خود را حسین جعفری معرفی می‌کرد تغییر یافت و سپس صفجه به کلی از دسترس خارج شد.

هنوز بر ما آشکار نشده است که این پیج به دلیل تخلفاتی نظیر سرقت علمی و توهین و تهمت توسط مسئولین اینستاگرام بلاک شده است و یا ادمین صفحه آن را از دسترس خارج کرده است؟!

اگر این صفحه از ابتدا که ما به ایشان تذکر دوستانه دادیم، کار خود را اصلاح می‌کرد کار به اینجا کشیده نمی‌شد.

.

پ.ن ۲:

با گذشت چند ماه از از این رویداد، شخصی با نام حسین جعفری به مدیریت پایگاه خردگان پیامی ارسال کرد و خود را بی خیر از مطالب درج شده در صفحه خواند و به صورت رسمی عذرخواهی کرد. بخشی از متن این پیام بدین شرح است:

درود بر شما جناب خالقیان و اعضاء گروه محترم خردگان بنده به عنوان حسین جعفری شناخته می شوم فقط خدمت رسیدم با رویی شرمنده … آن پیج که بحق از آن ناراحت هستید بوسیله یکی از دوستان جوانم اداره میشد و به روح بزرگ کوروش سوگند میخورم که بیخبر از داخل پیج بودم تا اینکه این موضوع ناراحت کننده پیش آمد بلافاصله او را خلع کرده و آن نوشتار شنیع در مورد خردگان را دادم پاک کردند و حال در اینجا قرار گرفته ام که سر تعظیم فرو آورده و هزاران بار عذرخواهی و طلب بخشش کنم نام مهم نیست فقط عکس جوانی من در اختیار شماست تنها اشتباهی که کردم قرار دادن چند عکس در اختیار آدمین قبلی بود جناب خالقیان شما جوانی برومند و بنده در سرازیری عمر قرار دارم و خواهان بخشش شما هستم من تلگرام ندارم تا اینکه یکی از دوستان خبر داد که نام و عکس تو را کنار پورپیرار و غیاب آبادی قرار داده اند بلافاصله دوباره نصب کرده تا خدمت برسم خالقیان بزرگوار بنده هم مشغول مبارزه هستم با اینکه تلگرام ندارم برای پنج گروه تاریخی و فلسفی مطلب تهیه میکنم و به طرق مختلف به آنها می رسانم خلاصه اینکه این کوچکترین از شما بزرگان خواهش میکنم این پیج را ببخشد و باز هم اعلام میکنم که خردگان از پاکترین و وطن پرست ترین و با علم ترین فرزندان ایران زمین هستند و من حسین جعفری جلوی آنها سر تعظیم فرو آورده و هزاران بار عذرخواهی میکنم و آنها آزاد هستند هر کجا خواستند این نوشتار را به نمایش بگذارند چون حق دارند.
اگر لطف کنند و تصویر بنده را بردارند منتهی بزرگی را کرده اند.

انتظار دارم کوروش وار تصمیم بگیرید باز هم طول عمر برای شما و دیگر اعضا محترم خردگان آرزو دارم و باز هم رسما عذرخواهی میکنم پایدار و مانا باشید ایدون باد

کوچکترین حسین جعفری

لازم به ذکر است که از بخش دیدگاه های این نوشتار، این پیام به دست ما رسید و متن کامل در بخش دیدگاه ها وجود دارد.

بن‌مایه:

– خالقیان، مجید (۱۵ فروردین ۱۳۹۵). «دروغ پردازی و اظهارات شنیع دزد فضای مجازی». پایگاه خردگان.

نشانی رایاتاری: https://kheradgan.ir/?p=13252

شرایط استفاده از نوشتار:

از آنجایی که هرگونه استفاده یا رونوشت از نوشتارها بر اساس پیمان نامه کاربری امکان پذیر است، اگر قصد رونوشت از این نوشتار را دارید، بن‌مایه آن را یاد کنید. طبیعی است که ذکر مواردی مانند نام پدیدآور (نویسنده، گردآورنده و…)، تاریخ واپسین به روز رسانی، عنوان کامل نوشته به همراه پیوند (لینک) و همچنین ذکر تارنمای خردگان (www.kheradgan.ir) ضروری است.

پرسش ها تنها از بخش پرسش و پاسخ

خواهشمندیم پرسش‌ها را تنها در بخش «پرسش و پاسخ» در میان بگذارید. پرسش‌ها در بخش دیدگاه‌ها پاسخ داده نمی‌شوند. با سپاس فراوان


راهیابی به بخش «پرسش و پاسخ»:

KHERADGAN.ir/ASKبرگه‌های همیار و همکار خِرَدگان در اینستاگرام:

=خرد و تاریخ در اینستاگرام armtin136
خردگان در اینستاگرام


کانال‌های همیار و همکار خِرَدگان در تلگرام:

کانال «ایران در قفقاز و آسیای مرکزی و آناتولی» در تلگرام کانال «داستان‌های شاهنامه فردوسی» در تلگرام
کانال خردگان در تلگرام

نوشتارهای پیشنهادی

15 دیدگاه

  1. Avatar

    درود جناب خالقیان بنده مجبورم تلگرام را پاک کنم فقط انتظار دارم کوروش وار تصمیم بگیرید باز هم طول عمر برای شما و دیگر اعضا محترم خردگان آرزو دارم و باز هم رسما عذرخواهی میکنم پایدار و مانا باشید ایدون باد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.علامت دارها لازمند. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

برچسب ها:
پست قبلی
پست بعدی
رفتن به بالا