خانه » درباره خردگان

درباره خردگان


خردگان

پایگاه فرهنگی خردگان در روزهای نخستین سال ۱۳۹۴، با همکاری و هم‌اندیشی کانون دانشجویی ایران‌شناسی دانشگاه تهران و با گردهمایی چند تارنگار و تارنمای با سابقه، همچون هفت کشور و پردیس اهورا آغاز به کار نمود. در واقع با ایجاد پایگاه خردگان، فعالیت‌هایی که آغاز آن به سال ۱۳۸۷ بر می‌گردند، از حالت وبلاگ، نشریات دانشجویی و… خارج شدند و در قالب یک پایگاه رایاتاری (وبگاه) جای گرفتند.

پیش از هر چیز، تلاش گردانندگان پایگاه خِرَدگان بر مستند بودن نوشتارها می‌باشد؛ به طوری که در همه نوشتارها بن‌مایه‌ها و یاری‌نامه‌ها یاد می‌شوند. همچنین این پایگاه با انگیزه گسترش فرهنگ ایرانی و پرداختن به تاریخ ایران بزرگ به فعالیت می‌پردازد. یکی از اهداف اصلی ما تلاش برای مقابله با ابهام‌ها و دروغ‌های تاریخی که دشمنان ایران و ایرانی کوشش در گسترش آنها را دارند.

درباره خِرَدگان

پیش از به کارگیری تارنما نگاه کنید به: پیمان نامه کاربری

ازجمله فعالیت‌های پایگاه خردگان در خارج از فضای مجازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دهه فرهنگی خِرَدمند توس

پایگاه خردگان و کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۴ و در روزهایی که نزدیک به بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی بود، دهه فرهنگی خردمند توس را برگزار کردند. این دهه شامل سه گردهمایی بود که هر کدام با موضوعات مختلف همراه بودند و در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

برای دانش بیشتر نگاه کنید به:

دهه فرهنگی خردمند توس

نشریه سرزمین آزادگان

کاری از دانشجویان دانشگاه تهران و پایگاه خِرَدگان

(هموندان کانون ایران‌شناسی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران که در رشته‌های باستان‌شناسی و تاریخ دانشگاه تهران تحصیل می‌کنند)

.

شماره پنجم نشریه فرهنگی «سرزمین آزادگان»

نشریه سرزمین آزادگان شماره پنجم

دانش بیشتر:

شماره پنجم سرزمین آزادگان

شماره ششم نشریه فرهنگی «سرزمین آزادگان»

نشریه سرزمین آزادگان شماره ششم

دانش بیشتر:

شماره ششم سرزمین آزادگان

برخی از جوایز کانون ایران‌شناسی دانشگاه تهران که در دوران همکاری این کانون با پایگاه خِرَدگان به دست آمد:

رتبه دوم در بهترین دانشگاه کشور

کانون ایران‌شناسی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران در بهمن ماه سال ١۳۹۴، که همکاری تنگاتنگی با پایگاه خِرَدگان داشت، موفق به کسب رتبه دوم جشنواره کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه تهران (جشنواره ترنج) در حوزه اجتماعی شد.

کسب رتبه دوم در بهترین دانشگاه کشور

دانش بیشتر:

کسب رتبه دوم در بهترین دانشگاه کشور

رتبه پنجم کشور با وجود سابقه فعالیت کمتر نسب به رقیبان

کانون ایران‌شناسی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران در پنجمین جشنواره ملی کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه‌های کشور (جشنواره رویش) با آنکه رقیبان حاضر در جشنواره نزدیک به یک سال بیشتر دستاوردهای خود را ارائه داده بودند، توانست رتبه پنجم سراسر کشور در حوزه ایران‌شناسی و گردشگری را به دست آورد.

جوسازی علیه پایگاه خِرَدگان

چند وقتی است که پایگاه خِرَدگان به مقابله با تحریف و دروغ‌های ایران‌ستیزان علیه فرهنگ و تاریخ ایران زمین می‌پردازد و سعی ما در مستند بودن نوشتارها می‌باشد. خوشبختانه این اقدام ما با استقبال مخاطبان روبرو شده است و البته هم میهنان زیادی مارا در بیشتر دیده شدن این نوشتارها یاری کرده‌اند و همواره به ما لطف داشتند. شاید همین موضوع و رسوا شدن ایران ستیزان باعث شده است که آنها شروع به جو سازی علیه خِرَدگان کنند و باز هم با جعل و تحریف و اینبار به دنبال تخریب خِرَدگان بر آمده اند.

نگاه کنید به:

جوسازی علیه پایگاه خِرَدگان

رفتن به بالا