خانه » اخبار خردگان » جوان‌ترها سرپرست پایگاه خِرَدگان می‌شوند

جوان‌ترها سرپرست پایگاه خِرَدگان می‌شوند

جوان‌ترها سرپرست پایگاه خردگان می‌شوند | نويسنده: مجید خالقیان | واپسين به روزرسانی: ۲۷ دی ۱۳۹۷ |


معرفی «کوروش شهرکی» به عنوان سرپرست نوین پایگاه خِرَدگان

نویسنده: مجید خالقیان (سرپرست پیشین پایگاه خردگان)

سالهای به نسبت زیادی است که در راه میهن چه در فضای مجازی و چه در محیط‌هایی نظیر دانشگاه فعال هستم و این موضوع یکی از افتخارات زندگی من است. تقریبا از 18 سالگی کارهای فرهنگی جدی را آغاز کردم و اکنون که 28 سال دارم هنوز فعال هستم. آن زمان فضای مجازی با اکنون تفاوت زیادی داشت و خیلی از هم میهنان اصلا با این فضا آشنا نبودند چه برسد که فعال باشند. به راستی تغییرات زندگی بشر در این ۱۰ سال به اندازه تغییرات چندین قرن در دوران کهن زندگی بشر بود و گاهی احساس می‌کنم که بسیار بیشتر از ۱۰ سال فعالیت کردم.

در این میان پایگاه خِرَدگان یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های من در فضای مجازی بود هرچند سختی‌های فراوانی هم داشت. در سالهای پیش، از نتیجه فعالیت‌های فرهنگی خود چندان رضایت نداشتم چرا که به نظرم می‌رسید که آنطور که باید و شاید فعالیت‌های من و دوستانم دیده نشده است. اما وقتی از بودجه‌های کلان برخی از گروه‌ها که سابقه گسترده ایران‌ستیزی دارند آگاه شدم واقعا امیدوار شدم که من و دوستانم با این امکانات اندک و بدون وابستگی به هیچ نهاد و گروه و… تا اینجا پیش آمده ایم و حتی اکنون می‌توانم پایگاه خِرَدگان را با توجه به امکانات اندکی که دارد، یکی از تجربه‌های موفق فعالیت‌های خود بدانم.

اما هرچه سن من بیشتر می‌شود احساس می‌کنم دیگر آن خلاقیت دوران جوانی و دانشجویی را ندارم به ویژه وقتی یک مرد مشغول کار و زندگی می شود، دیگر مانند دوران جوانی خلاقیت ندارد و گویا به تکرار برخی موارد بیشتر علاقه نشان می‌دهد.

اگر یک کار فرهنگی بخواهد بهتر شود، بدون تردید نیاز به خلاقیت دارد از این بابت به نظرم رسید که نظارت بر محتوای پایگاه خردگان را تحویل دوستان جوان‌تر بدهم و خودم حمایت مالی و فنی از این پایگاه کنم. به هر حال هزینه‌های نگهداری مالی و فنی سایت هرچند اندک است اما کاری مناسب تر برای من می‌باشد.

خوشحالم که این تغییر در زمان مناسبی صورت می‌گیرد و دوستان جوان‌تری هستند که تا به حال با خردگان همراه بودند و دانش و توان کافی را دارند.

سرپرست نوین پایگاه خردگان جناب آقای کوروش شهرکی هستند که نوشته‌های مستند فراوانی تهیه کردند و همواره در کنار پایگاه خردگان بودند. ایشان همواره با اخلاق خوب و به دور از حاشیه‌ها در راه میهن فعالیت فرهنگی کردند و فکر می‌کنم مناسب ترین شخص برای سرپرستی پایگاه خردگان باشند.

به امید آبادی و آزادی میهن ما، ایران

مجید خالقیان

برچسب ها:
پست قبلی
پست بعدی

8 دیدگاه

 1. آقای خالقیان همواره فعال بمانید برای میهنمان ایران

 2. با سلام و درود به اعضای خردگان

  عده ای پان ترک در حال سو استفاده از شاعران ما هستند

  اگر میتوانید پاسخی به این ایران ستیزان بدید

  با سپاس از شما

  • کدام شاعر؟

   نظامی؟

   ترکی صفتی وفای مـا نيست / ترکانه سخـن سزای ما نيست

   آن كو نسبِ بلند دارد / او را سخن بلند ،بايد

   به نفرين ترکان زبان برگشـــاد / کـــه بی فتنه ترکی ز مادر نزاد

   خبر نی که مهر شما کين بود / دل ترک چين پر خم و چين بود

   اگر ترک چينی وفــا داشتی / جهـــان زير چيـــــن قبـــا داشتی

   …..

   خاقانی؟

   نان ترکان مخور و بر سر خوان / به ادب نان خور و ترکانه مخور

   …..

   قطران تبریزی؟

   گر نبودی آفت ترکان به گيتی در پديد / بستدی گيتی همه چون خسروان باستان

   گرچه داد ایران را بلای ترک ویرانی / شود از عدلش آبادان چو یزدانش کند یاری

   کمــــر بستند بهــــر کيــن شه ترکان پيکاری / همـــه يکـرو به خونخواری همه يکدل به جراری

   يکی ترکان مسعودی به قصد خيل مسعودان / نهاده تن به کين کاری و دل داده به خونخواری

   چــه ارزد غـدر با دولت چه ارزد مکـر با دانش / اگـرچـه کــــار ترکان هست غــداری و مکــاری

   …..

   سعدی؟

   ندانی کــــه مـن در اقاليم غربت / چـــرا روزگاری بــکـــــــردم درنــگــــی

   برون رفتم از ننگ ترکان که ديدم / جهان درهم افتاده چون موی زنگی

   همــــه آدمی زاده بودند ليکــــــن / چـو گرگــان بخونخوارگی تيزچنگی

   …..

   جامی؟

   این شنیدستی که ترکی وصف جنت چون شنید / گفت با واعظ که آنجا غارت و تاراج هست؟

   گفت نی!، گفتا بتر باشد ز دوزخ آن بهشت / کاندرو کوته بود از غارت و تاراج دست

   …..

   خواجه عبدالله انصاری؟

   عشق آمد و عقل کرد غارت / ای دل تو بجان بر این بشارت

   ترکی عجب است عشق, دانی /کز ترک عجب نیست غارت

   …..

   مولوی؟

   ترک خندیدن گرفت از داستان / چشم تنگش گشت بسته آن زمان

   آن غزان ترک خونریز آمدن / بهر یغما بر دهی ناگه زدند

   • خوشمان شد چه ابيات دلنشيني دستت درد نكنه كپي كردم….. البته آذري هاي عزيز لطفا خودشان تورك ندانند شما عزيزان رگ و ريشه ايراني و پارس هستيد نه تورك و نژاد مغول.

 3. خسته نباشی رفیق قدیمی … واقعا از این خبر ناراحت شدم . یاد اون روز که باهم این سایت رو زدیم به خیر … امیدوارم هرکس کار رو به دست میگیره موفق باشه . همواره پیگیر اخبار و مطالب سایت به عوان یه خواننده و علاقه مند بودم و هستم . شاید اکنون من رو بهتر درک کنی . در تمام مراحل زندگی موفق باشی

 4. درود بر مجید خالقیان و درود بر کوروش شهرکی جوان و با استعداد. اهورامزدا شما را برای ایران نگهدارد

 5. یک ایرانی

  سلام جناب خالقیان

  می خواستم نظر شما رو درباره خبر انتخاب فاجعه انگیز ” تومان” که یک واژه مغولی می باشد , برای نام واحد جدید پول ملی ایران عزیزمان را بدانم. به خدا من که سردرد میگیرم این خبرها رو میشنوم .
  به نظر شما اینها نمی دانند که” نام واحد پول ملی” هر کشور بخشی از “هویت ملی” آن کشور است؟ یکی از دلایلشون اینه که این واژه میان مردم جا افتاده!!!!! به خدا نمی دونم دیگه چی بگم

  • درود بر شما هم میهن گرامی.

   همه می دانیم که اگر اینها ایران دوست و ایران خواه بودند اوضاع کشور به این شکل نبود!!

   اما پرسش آنجاست که ما چه کاری می توانیم بکنیم؟! پیشنهاد من این است که به روزی فکر کنیم که شاید ما نباشیم و فرصتی برای ایجاد ایران ملی فراهم شود. آن وقت چه برنامه هایی پیاده شود؟! در واقع ما اکنون می توانیم به دور از تمام هیایوها برای آن روزگار برنامه ریزی کنیم و درباره مواردی نظیر روزهای ملی، نام های ملی، نمادهای ملی هم اندیشی کنیم. پیش از این تجربه های موفقی داشتیم؛ برای مثال درباره روز بزرگداشت کوروش بزرگ یعنی هفتم آّبان، توانستیم به جمع بندی برسیم و اگر روزی فرا برسد که روز بزرگداشت کوروش بزرگ را در تقویم ها ثبت کنیم، ما ایران دوستان، بدون هیچ تردیدی هفتم آبان را معرفی میکنیم.

   همین موضوع می تواند برای نام واحد پول ملی کشور مطرح باشد. زیبا خواهد بود که ایران دوستان به جمع بندی درباره یک نام برسند. همچنین زیبا خواهد بود که ما با هم اندیشی یکدیگر به یک حمع بندی درباره سرود ملی و درفش ملی ایران برسیم.

   من هم درک میکنم که فکر کردن به خبرهای بد و ضد ملی چقدر دردناک است اما در واقع فکر کردن و سردرد گرفتن هیچ فایده ای ندارد جز آنکه افسردگی و ناامیدی را برای ما به وجود می آورد، بدون هیچ دستاوردی!!!

   ممکن است روزگار ایران ملی را ما نبینیم، فرزندان ما هم نبینند! اما اگر روزی برسد که فرصت برای ایجاد ایران ملی باشد اما هنوز نمی‌دانیم کدام واحد پول، کدام سرود، کدام درفش و… ملی هستند، به راستی تاسف آور است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.علامت دارها لازمند. *

*

رفتن به بالا