مردم ایران

0 امتیاز
21 بازدید
سوال شده فروردین 18, 1396 در سایر توسط بی نام
درود بر شما در مورد مردم ایران با مرز هایی سیاسی کنونی بنظر شما و مطالعات علمی آیا نژاد باستانی خودشآن حفظ کرده اند (کاری ندارم آریایی ایرانی هر اسمی که داره مهم نیست ) مطالب سایت که مطالعه کردم شما اشاره به تعداد سربازان مهاجم کردین ولی به مهاجرت ها اشاره ای نکردین مثلا در حمله ی اعراب حدود 200 هزار نفر به خرآسان مهاجرت کردن (تاریخ طبری ) یا ترکانی که در زمان غزنوی خوارزم شاهی و سلجوقی به ایران آمدن آیا تا به امروز تحقیق جامعی در این مورد شده ؟ اگر نژاد مردم ایران تغییری نکرده این افرادی به ایران مهاجرت کردن چه اتفاقی برای اینها افتاده

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده فروردین 18, 1396 توسط majid-khaleghian مدیر سایت (9,090 امتیاز)
درود بر شما

تصور بفرمایید در یک استخر، چند قطره ای جوهر بریزیم. بدون تردید اثرهایی دارد اما آنقدر نیست که به چشم بیاید و مهم باشد

نکته مهم آنجاست که مهاجرت هایی که در ایران شده است با آمیختگی با افراد بومی همراه بوده است.  کلیت نژاد مردم کنونی ایران، نزدیک به همان محتوای ژنتیکی باستانی و کهن ایرانیان است.

با توجه به علم امروزی اساسا مفهوم خلوص نژادی معنا پیدا نمی کند چرا که فرزند با پدر هم فاصله ژنتیکی دارد.

البته تغییراتی در برخی از نواحی مشاهده می کنیم. مثلا در استان گلستان و ترکمن ها کمی فاصله نژادی نسبت به سایر اقوام ایران دیده می شود. اما به طور کلی همواره مهاجران به ایران پس از چند نسل با اقوام بومی آمیخته می شدند و محتوای ژنتیکی غیر ایرانی در آنها کمرنگ می شد.

برای مثال شما سید ها رو نگاه کنید. ادعا می شود که آنها از مهاجران عرب به ایران هستند اما محتوای ژنتیکی کنونی آنها بیشتر نزدیک به ایرانیان امروزی است تا عربستان امروزی چرا که در طول تاریخ با اقوام ایرانی بسیار آمیخته شدند و عناصر عربی در آنها بسیار کمرنگ شد.

همچنین نگاه کنید به:
https://goo.gl/DIwEct
دارای دیدگاه تیر 2, 1396 توسط کسی که سوال پرسید
درود بر شما در مورد سید ها یابد بگم که خیلی از سید ها ایرانی هستن مثلا شاهان صفویه هم خودشان را سید خطاب می کردن به دلایل مختلف خیلی از مردم ایران خودشان سید معرفی کردن چرا در زمان صفویه بسیار سادات مورد احترام بوده و موارد دیگر مانند پرداخت نکردن مالیات و..... و یک دسته ام از لبنان به ایران آمدن فکر نکنم لبنانی عرب باشن با توجه به اینکه مدت ها در دست یونانی ها بوده

252 سوال

277 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...