مکه از دیدگاه تاریخ

+1 امتیاز
51 بازدید
سوال شده اردیبهشت 10, 1394 در سایر توسط بی نام
مکه (خانه ی خدا)در تاریخ تا به حال چند بار تخریب شده.؟واثری از پرندگان ابابیل دیده شده؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 25, 1394 توسط puria-parsa کاربر ویژه (1,015 امتیاز)
در دوره بعد از اسلام کعبه چهار بار به کلی ویران شده و از نو بنا شده است. دو بار اول به سده اول هجری بر می گردد. در جریان جنگ هایی که بین امویان و عبدالله بن زبیر فرماندار وقت مکه صورت می گرفت کعبه دو بار ویران شد. بار اول آتش گرفت و بار دوم توسط سپاهیان حجاج بن یوسف با منجنیق سنگ باران شد. سومین تخریب مکه به ۹۳۰ میلادی بر می گردد که قرامطه- که از شیعیان اسماعیلی بودند- به مکه حمله کردند و حجاج را قتل عام کردند و چاه زمزم را با جنازه های کشتگان پر کردند. آنان حجرالاسود را ربودند و با خود به احسا- در شرق عربستان- بردند. تخریب چهارم کعبه در نتیجه سیلی بود که در سال ۱۶۲۹ میلادی رخ داد. پس از آن سلطان مراد چهارم ساختمان کعبه را با سنگ های گرانیتی از نو بنا کرد که این ساختمان تا عصر حاضر به جا مانده است.

ساختمان کنونی کعبه از زمان حجاج بن یوسف ثقفی و بازسازی همان ساختمان در دوران خلافت سلطان مراد چهارم از پادشاهان عثمانی است که در سال ۱۰۴۰ (قمری) در اثر سیل در مسجد الحرام و تخریب آن، از نو بازسازی گردید. این ساختمان استحکام کامل دارد، بطوری که تاکنون به‌همین شکل پابرجا و استوار مانده‌است.
دارای دیدگاه خرداد 22, 1394 توسط بی نام
آیا دلیلی هم بر نبودن پرندگان ابابیل وجود دارد؟
دارای دیدگاه خرداد 22, 1394 توسط puria-parsa کاربر ویژه (1,015 امتیاز)
دلیلی بر بودن پرندگان ابابیل به جز قرآن و روایات وجود نداره ... مثلا کتیبه یا اثر تاریخی مشاهده نکردم که گویای وقوع این حادثه بوده باشه

312 سوال

339 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...