روز عشق ایرانی

0 امتیاز
19 بازدید
سوال شده 2 اسفند 1397 در سایر توسط بهرام
درود بر نویسندگان زحمت کش پایگاه خردگان و مدیر پایگاه خردگان جناب مجید خالقیان بنده راجب  جشن اسپندارمذگان از نوشته ایران ستیزان دیدم که حتی از اوستا اینگونه نقد می کنند آیا حقیقت دارد که این جشن چنین چیزی وجود دارد لطفا بررسی کنید.در پی عشق اهورا مزدا (خدای زرتشتیان )به دخترش(اسپندارمذ)ازدواجی بین انان صورت گرفت و از این ازدواج فرزندانی متولد شدند ..
بزار مطلب رو باز کنم ..
در اوستا نوشته شده آرمیتا یا همون (اسپندارمذ)دختر اهورا مزدا است..و در جای دیگه خطاب به ایزد اَشَی می‌گوید: «اهورامزدا پدر توست و سپندارمذ مادر توست...و درقسمتی دیگه از اوستا آمده است: «ای اهوره‌مزدا! زنی را ایستاده خواهم که در اندیشه و گفتار و کردار نیک، سرآمد و خوب آموخته و فرمانبردار شوهر باشد همانند سپندارمذ ...
.
.
⬅⬅زرتشتیان خدایی رو قبول دارند ،که دارای زن و بچه است در اوستا اینچنین اومده
.
یک ⬅در یشتها شانزده (=ارت یشت بندشانزده) سپندارمذ که دختر مزدا معرفی شده است ، زوجه ی اهورامزدا نیز هست.(یعنی با دخترش ازدواج کرده)
دو⬅«ارت دختر اهورا مزدا خواهر امشاسپندان است»بند دو ارت یشت..
سه ⬅ارت یا”اشی” دختر سپندارمذ و اهورامزادا است .و سروش و رشن و مهر نیز پسران اهورامزدا و سپندارمذ هستند. بموجب دوم امشاسپندان دختران و پسران اهورامزدا و سپندارمذ هستند.
چهار⬅«تو (=اشی) را پدر اهورامزداست و مادر سپنتا ارمئی تی . برادران تو سروش پاک و رشنوی بزرگوار و مهر دارنده ی دشتهای فراخ هستند و دئنای مزدیسنا تورا چنان خواهری است»
⬅ای ارت ، پدر تو است اهورامزدا ، که بزرگترین ایزدان که بهترین ایزدان است.مادر توست سپندارمذ، برادران تو هستند سروش نیک مقدس و رشن بزرگوار و مهر دارنده دشتهای فراخ....
منابع .
اوستا.هاشم رضی..کریستین سن...
آذر گشسب مراسم مذهبی زرتشتیان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 2 اسفند 1397 توسط majid-khaleghian مدیر سایت (10,150 امتیاز)
 
بهترین پاسخ
درود بر شما دوست گرامی. البته مدتی است که آقای کوروش شهرکی سرپرست پایگاه شدند و بنده حمایت مالی و فنی از خردگان می کنم. البته فضای همکاری خردگان برادرانه و صمیمنانه است و همه ما هر کاری در توانمان باشد برای این پایگاه می کنیم. به هر حال از لطف شما سپاس گزارم.

پیش از این توضیح کامل درباره این تحریف شنیع ایرانستیزان در بخش پرسش و پاسخ خردگان داده شده است. لطفا این لینک را مطالعه بفرمایید: http://kheradgan.ir/ask/index.php?qa=191

336 سوال

363 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...