دشمنان ایران

0 امتیاز
29 بازدید
سوال شده مهر 1, 1397 در سایر توسط yazdan_ir
با سلام ، عرض ادب و احترام ، خسته نباشید ،
سوال من این است که دشمنان اصلی ایران چه کسانی هستند؟
من خودم در 13 ساعت قبل درمورد ژنتیک ایرانیان سوالی رو مطرح کردم که اختلال نژادی در ایران بسیار بوده اونم بیشتر از جنگ هایی که رخ داده ، اما من یه چیزی که نتیجه گیری کردم این بوده که این جنگ ها طبیعی یا شانسی نبوده ، بلکه بیشتر یه عده قوم یا گروهی از قبل برنامه ریزی کردند که به ایران حمله بشه تا نژاد خالصی در ایران وجود نداشته باش و این دو گروه که اسمشان فراماسون و یهود هست به نظرم باعث این جنگ ها در ایران شدن که ایران از بین بره ، حال نظر شما چیست؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 1, 1397 توسط ashkan-dehghan مدیر پاسخ گویی (4,130 امتیاز)
عرض سلام و احترام

البته به پرسش شما درباره ژنتیک ایرانیان مفصل پاسخ داده شد و متوجه می شویم ژنتیک ایرانیان چندان تحت تاثیر جنگ ها قرار نگرفته است.

نگاه کنید به: http://kheradgan.ir/ask/index.php?qa=2280

اما درباره تعداد زیاد دشمنان و جنگ هایی که شده است باید یادآوری کنیم که ایران به دلیل ویژگی های جغرافیایی و پیوندی که میان غرب و شرق ایجاد می کند، چنین شرایطی را یافته است. طبیعتا وجود یک قدرت بزرگ در این شاهراه جهانی که به نوعی تمرکز دارد، برای دیگر قدرت ها خوشایند نبوده است و همواره خواسته اند ایران را نابود کنند. اما ایرانیان با ایجاد یک هویت تاریخی، توانستند با ایجاد حکومت های بزرگ، قدرت منطقه ای شکل بدهند و در برابر یورش ها دفاع کنند. وقتی تمدن های پیش از ماد و هخامنشی را بررسی میکنیم، با حملات بیگانگان نابود می شدند و دیگر هیچ یادی از آنها باقی نمی ماند، بنابریان مردمان این منطقه به درستی دریافتند که باید یک حکومت مقتدر ایجاد کرد و در برابر حملات ایستادگی کرد.

اینکه یک قوم یا یک گروه این تهاجمات را سازماندهی کرده باشد، به نظرم کمی غیر منطقی و ناشی از توهم توطیه است. به ویژه آنکه یهودیان در طول تاریخ در حد و اندازه هایی نبودند که بخواهند توطئه کنند. اکثر اوقات قوم کوچکی بودند که در تحولات جهانی نقش نداشته اند.

333 سوال

360 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...