کوروش بزرگ

0 امتیاز
17 بازدید
سوال شده مرداد 17, 1397 در کوروش بزرگ توسط Mohammad
درود/بعضی جاها گفته میشه که جسد کوروش بزرگ در مقبره نیست و ربوده شده. خواستم بپرسم که این درسته یا جسد در آرامگاه مخفی ست؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 17, 1397 توسط majid-khaleghian مدیر سایت (10,110 امتیاز)
درود

در اینکه زمانی پیکر کوروش در داخل آرامگاه بوده است تردیدی وجود ندارد چرا که زمانی استنخوان های کوروش را دیده اند. اریستوبولوس، یکی از همراهان اسکندر درباره آرامگاه کوروش مواردی را نقل کرده و توسط آریان در کتاب آناباسیس ثبت شده است. در این منبع اشاره می‌شود که بخش‌های پایینی آرامگاه را سنگ‌هایی به شکل مربع تشکیل می‌دادند و در بالای آرامگاه محفظه ای قرار داشته است. در داخل آن محفظه، تابوتی طلایی بوده است که پیکر کوروش در آن قرار داشته است و یک نیمکت با پایه‌هایی طلایی در کنار تابوت گذاشته بودند. موارد دیگر مانند یک شنل آستین‌دار، لباس‌های گوناگون و همچنین یک میز در محفظه وجود داشتند. نکته ای که جالب است وجود یک محل برای روحانیان در فضای آرامگاه کوروش بوده است که از آرامگاه نگهداری می‌کردند (Arrian, 29.1-11).

– Arrian of Nicomedia. “Alexander and the tomb of Cyrus”. translate by Aubrey de Sélincourt . Livius.

اما اینکه تا به امروز پیکر باقی مانده باشد کمی دور از ذهن است چرا که معمولا در مقبره ای که سالیان زیاد از زمان آن گذشته باشد، اثری از پیکر نیست چه زیر خاک باشد و چه در جاهای دیگر.

حتی می توان شخص دیگری را در گور شخص قبلی دفن کرد و این موضوع امروز در بهشت زهرا هم رواج دارد.

335 سوال

362 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...