تاریخ ایران

0 امتیاز
18 بازدید
سوال شده آبان 13, 1396 در ایران باستان توسط محمدرضا رمضانعلی
درود بر شما خسته نباشید نخست سپاس بابت انتشار مطالب مفیدتون که از میراث و فرهنگ ایران د فاع میکنید اهورای ایران یار و یاورتان سوالات من1-:چگونه میتونم به تمام تاریخ ایران  باستان از چند هزار سال پیش دسترسی داشته باشم ؟2-قدمت ایران 7000 سال است یا 10000 هزار سال؟3- من میخوام کل تاریخ ایران داشته باشم چیکار کنم؟
4-تو سایت خوبتون کجا تاریخ ایران از ابتدا تا انتها توضیح داده؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 13, 1396 توسط majid-khaleghian مدیر سایت (10,150 امتیاز)
درود بر شما و سپاس فراوان از مهر شما

دوست گرامی دسترسی به تمام تاریخ مربوط به هر دوره ای باشد کاری است نشدنی! چرا که دانسته های ما وابسته به اسناد و مدارک است. درباره تاریخ ایران باستان هم گاهی اسناد و مدارک کافی به دست نیامده است. برای مثال درباره تاریخ اشکانیان اسناد و مدارک کافی نداریم.

بدون تردید پیدا کردن کتابی که بدون نقص باشد کاری است نشدنی چرا که دانش تاریخ بر پایه اسناد و داده هایی است که روز به روز اضافه می شوند و تحلیل هایی که ذهنیت نویسنده در آن دخیل است.

به هر حال در جوامع آکادمیک معمولا کتاب چند جلدی تاریخ ایران کمبریج را معرفی می کنند. همچنین اخیرا کتابی ۲۰ جلدی با عنوان تاریخ جامع ایران توسط دایره المعارف بزرگ اسلامی گردآوری شده که حاصل کار استادان دانشگاه و پژوهشگران ایرانی است

درباره قدمت ایران هم باید ابتدا تعریف خود را از قدمت مشخص کنیم. قدمت زندگی انسان ها بسیار بیش تر از 10 هزار سال است. اما درباره آغاز فرهنگ ها آثاری از فرهنگ های بشری با پیشینه 7 هزار پیش از میلاد در ایران به دست آمده است که همان 10 هزار سال است.

با این حال نباید فراموش کنیم که هویت ایرانی پیشینه ای نزدیک به 3 هزار سال دارد و به مرور حکومت هایی در فلات ایران و در دوران اشکانیان به نام آریان بر روی این کشور قرار گرفته است.

توضیح بیشتر درباره نام ایران: http://kheradgan.ir/?p=10006

337 سوال

364 پاسخ

11 کاربر

کانال رسمی خردگان donate-small

...